Sihirbaz Kiralama Ücretleri

Sihirbazlık gösterisi ücretleri nedir ? Bir sihirbazın fiyatlarını neler etkiler ?

Sık sık özel firmalardan, ajanslardan ya da kişilerden telefon ya da email aracılığıyla gösterilerimizle ilgili sorular alıyoruz. Bunların büyük bir kısmı daha önce canlı gösteri satın almamış kişiler olabiliyor ve bir sihirbazın ücretinin ne olabileceğini dair fikirleri olmayabiliyor, ya da bir mentalistin, konuşmacının. Davet sahibi kişi, davet ettiği sanatçının sadece 1 saatini satın aldığını düşünebilir, tıpkı bir tesisat ustası, özel ders veren bir öğretmen, temizlik görevlisi gibi… Ancak biz arandığımızda neredeyse hiç bir zaman durum böyle değildir, 1 saatten çok daha fazlası sizin etkinliğiniz için harcanır.

Müsadenizle perdeyi biraz aralayıp, size işin arka yüzünü anlatmak isterim. Ortalama aldığımızda bir etkinlik için davet sahibiyle aramızda ileri geri 8 email atılarak detaylar üzerine çalışılır. Bir de tabii ki telefon görüşmeleri vardır, bunlara da minimum 60 dakika diyelim. Sorular, detaylar, planlama, koordinasyon vs…

En az 4-5 saat gösteri, konuşma metni, kondüit vb. hususlar çalışır. Bir o kadar daha bunların provasıyla geçer. Yolculuk ve nakliye için harcadığımız vakitler bir kenara… Gösteri alanına, hiç bir şeyi riske atmayacak şekilde erken bir vakitte gelinir ve minimum 1 saat hazırlık süreci vardır. Daha sonra gösterinin kendisi ortalama 1 saat sürer. Ardından yaklaşık 1,5 – 2 saat toplanma ve davetlilerle görüşerek geçer. Matematiği siz yapın, toplayın. Ve bu rakkamları standart bir performans için verdim, elbette ki daha detaylı çalışmalar, haliyle çok daha uzun vakitler gerektiren projeler vardır.

Ve bütün bunlar yaklaşık 20 yıl süre gelmiş eğitim, çalışma ve pratiğin üzerinedir. Bunlar işin süre tarafıydı.

Bir de kullandığımız, oldukça pahalı olan sarf malzemeleri var. Ve tabii ki ana enstrümanlarımız diyebileceğimiz özel malzemelerimizin eskime payı, bakımı vs… Bunun dışında kuru temizleme, benzin, dekor bakımı vs vs vs….

Bütün bunlar yerine, hazır bir set gösteriyi, her yerde, her türlü gruba, her zaman hep aynı şekilde sunup maliyetlerimizi düşürebilir miyiz ? Elbette, ancak o zaman şuan sunduğumuz eşsiz deneyimleri ve kaliteyi sunamayız ! Bunu ne sizin için ne kendimiz için isteriz. Realistik ancak kısıtlı bütçeye sahip gösteri talebinde bulunanlar için elbette çeşitli alternatiflerimiz, daha ekonomik çözümlerimiz vardır. Tabii ki tüm performans sanatçılarından işlerine bu ilgiyi göstermelerini bekleyemeyiz, üzücü olsa da gerçek bu.

Umarım bunlar size farkları biraz göstermeye yardımcı olmuştur, Doruk Ülgen gösterilerinden daha önce faydalananların söylediklerini, referansları dorukulgen.com da bulabilirsiniz. Bütün bunları yaşama ve yaşatma fırsatı bulduğumuz için ekip olarak kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Zaten hedefimiz de bu, dahil olduğumuz her etkinliği unutulmaz ve özel kılmak, katılımcıları bu tecrübeyi yaşadıkları için mutlu hissettirmek. Bu yüzden gösterilerimiz etkili, öyle olmak zorunda.

Hesaplayamayacağınız bir değişken maliyet, her gösteriyi verilen sevgi, içtenlik, samimi ilgi ve tutkudur. Farklılığın ana kaynağı da budur.

sihirbaz-kiralama-doruk-ulgen
Tabii ki anlıyoruz, bu zor ekonomik koşullarda bütçesi yeterli olmayanlar olabilir. Böyle durumlarda her zaman en iyi olduğuna inandığımız seçenekleri seve seve paylaşıyoruz, yardımcı oluyoruz. Karşılıklı dürüst olduğumuzda, her zaman iki tarafta kazanıyor buna emin olun.

Umarım bu yazı sayesinde canlı eğlence programı arayan kişiler arayışlarını daha doğru yönlendirebilirler ve bir şow için gereklilikler konusunda daha iyi perspektife ve anlayışa sahip olurlar.

Bilin ki, biz her zaman yanınızdayız. Etkinliğinizde ille de biz olalım demiyoruz, sizin için en iyi seçenek neyse o olsun istiyoruz, bu yüzden bizi aramaktan çekinmeyin 🙂 Gösteri – fiyat talebinde bulunmak için tıklayın; sihirbaz