Ucuz Sihirbazlık Gösterisi Ararken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İlk defa sihirbazlık gösterisi satın alacak iseniz, ya da daha önce bir sihirbazla çalıştıysanız bile, bilmeniz, dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Pahalı olan kaliteli hizmeti garanti eder mi ? Ucuzlardan uzak mı durmalısınız ? Size neden sadece fiyata göre karar vermemeniz gerektiğini anlatan 5 sebep vereceğim.

Bir sihirbazlık gösterisi satın alırken, sadece fiyata bakmamanız gerektiğini gösteren 5 sebep;

1. Yeni Başlayanlar

Sihirbazlar hizmetlerini para karşılığı sunmaya başladıklarında, hizmetlerinin piyasa değerini bilmezler. Çoğu, profesyonellerin ne kadar aldığını öğrenmeye çalışırlar, hatta çoğu zaman müşteriymiş gibi fiyat almaya kalkışırlar. Duyduklarım rakkam ne ise, ya bunu ya da biraz daha azını istemeye başlarlar. Dolayısıyla kolaylıkla bir sihirbaz kiralayabilir ve bu sihirbaza profesyonel, deneyimli bir sihirbaz ücreti öderken, deneyimsiz ve çok daha az beceriye sahip biriyle çalışıyor olabilirsiniz.

2. Yarı Zamanlı Çalışanlar

Bazı sihirbazlar yarı profesyonel ya da yarı amatör olarak çalışırlar. Gelirlerini başka bir meslekten elde ederler. Bu sebeple genellikle profesyonellerden az ücret talep ederler. Bundan da gayet mutlu olurlar. Teknik olarak gerekli becerilere sahip olsalar bile, etkinliklerde bir profesyonel gibi çalışma deneyimine sahip olamazlar. Ücretleri konusunda her şey tam tersi de olabilir. Sihir ana gelir kaynakları olmadıkları için, yüksek bir miktar söyleyebilirler. Müşteri kabul ederse ne ala, etmezse de umurlarında olmaz. Bu tür dengesizliklerin üstesinden gelmenin her zaman en kolay yolu, profesyonel sihirbazla çalışmaktır.

3.Lokal Sihirbazlar

Şanslı olabilirsiniz ve etkinliğinize çok yakın bir yerde profesyonel bir sihirbaz olabilir (önemli not; sihirbaz Doruk Ülgen ‘in ofisi istanbulun göbeği mecidiyeköy’dedir). Size yakın olan bu sihirbaz, hafta içi bir iş için normalden daha ucuz bir fiyat verebilir, çünkü çeşitli avantajlar bulunmaktadır. Profesyoneller şehir için şehir dışı, yurt içi yurt dışı etkinliklerde çalışarak mesafe ayırt etmezler ancak dolaylı olarak harcanacak zaman ve efor değiştiğinden, maliyetlere etki etmektedir.

4. Hayat Tercihleri

Bir sihirbaz kiralarsınız ve görürsünüz ki, ücreti deneyim ve becerilerine göre değil, bu sihirbazın yaşama stiline göre belirlenmiştir. Pahalı bir araba, ev almış olabilir ya da pahalı şeylerden hoşlanıyor olabilirler. Bunu da haliyle sizden aldıkları parayla çıkarma derdindedirler. Ödediğiniz rakkam bu sihirbazın sizin için gerçek değerinden çok daha yüksek olabilir.

5. Etkinliğiniz daha iyisine layık

Eminim ki etkinliğinizle ilgili planlamaları yaparken uzunca vakit harcadınız. Düğün, doğumgünü, müşteri ağırlama, ödül geceleri, lansmalar, şirket içi motivasyon toplantıları vb., etkinliğinizin iyi geçmesini istiyorsunuz. Misafilerinize süper marketten alınma kağıt tabaklarda ucuz tavuk ürünleri verip, ipad den müzik dinletmiyorsunuz. Mümkün olan en ucuz yeri de tercih etmiyorsunuz… Eğlence, gösteri konusuna da gelince, kalite anlamında aynı kurallar geçerli. Kiraladığınız sihirbaz etkinliğinize uygun olmalı. Bu deneyim, beceri, kişilik, görüntü ve profesyonellik dahil her şey içermeli. Ücret bunların hiç birinin yansıması olmayabilir.

“Ne kadar ekmek, o kadar köfte.”

Çok bilinen bu söz, çoğu zaman doğru olsa da, her zaman değildir ! Hatırlayın ki, yüksek fiyat, yükse kaliteyi garantilemez ya da tam tersi ! Bu yüzden potansiyel seçeneklerinizi iyice incelediğinizden emin olun. Etkinliklerde gösteri yaparken videolarını incelediniz mi ? Ayrıca mutlaka, mutlaka bir telefon edin ve iletişimini inceleyin. Pek çok sihirbaz teknik olarak iyi olsa da, profesyonel çalışmalar için yeterli sosyal becerilere sahip değillerdir.

Sorular sormaktan çekinmeyin. Ne zamandır profesyonel bir sihirbazsınız, ödül kazandığınızı yazmışsınız ne ödülü, sizin hakkında başka müşterilerinizle görüşebilir miyim, neden böyle bir fiyat sundunuz ?

 

Gördüğünüz gibi bir sihirbazlık gösterisi satın almak oldukça tehlikeli olabilir ama biraz ekstra ilgi ve alakayla, eminimki etkinliğinizin diğer alanlarında da olacağı gibi, doğru kararı vererek, etkinliğiniz için doğru sihirbazı seçebilirsiniz. Tanıdığınız kişilerin tavisyeleri varsa mutlaka dinleyin !

Sihirbaz Doruk Ülgen etkinliğiniz için doğru sihirbaz mı ? Değilse size önerebileceğimiz kim var öğrenmek için bizi mutlaka arayın ! Mesela bu sihirbaz çok iyidir.