Sihirbazlık Malzemeleri Satın Alma Rehberi

Sihirbazlık Malzemelerinizi Nasıl Alıyorsunuz ?

Başlamadan önce bir dakika bunu düşünün, seçimlerinizi neye göre yapıp, hangi kriterlerle malzeme alıyorsunuz ? Sadece ilgi alanınıza göre mi ?

Şunu kabul etmeliyiz ki, bazı kişiler öyle tanıtım metinleri yazar ki sanki ürünü aldığımızda dünyaları biz yöneteceğiz gibi gelir. Aynı zamanda bir pazarlama uzmanı olarak iyi tanıtım yazılarının etkisini çok iyi biliyorum, bana güvenin. Şahsen ben bile defalarca bu tanıtım yazılarına kanmışımdır. Depomda üzerinde ‘en iyi numara’ yazan yüzlerce şey var, hala bir dünya yönetmiyorum 🙂

Hatta ve hatta aldığım ürünlerin büyüüük bir kısmı pakedinden bir kere çıkıp görüldükten sonra tekrar çıkmamak üzerine o pakedin içine girip yıllarca beklemiştir. Ancak zaman ve tecrübe ile benim için en doğru olacak, kullanacağım ürünlerini doğru seçmeyi öğrendim. Aslında bu sadece illüzyon malzemeleri için değil, her türlü ürün için geçerli olan bir durum. Yalnız sihirbazlar ‘aldatma’ sanatının ustaları olduğu için ve ürünler bize fazlasıyla heyecan verdiği için dikkatli olmak gerekiyor.

Sizinle basit bir metod paylaşacağım ve bu metodla birşeyi alıp almamak konusunda daha rahat karar vereceksiniz. Tabii ki ben de hala arada bir keyif için birşeyler alıyorum ancak bunu her zaman yaparsam kısa bir sürede batarım ve repertuarımdaki hiç birşey gelişmez.

Peki bunca illüzyon malzemesi arasından sevdiğiniz ve kullanacapınızı bildiğiniz ürünleri nasıl seçeceksiniz ?

İşte size 5 adımda,

Sihirbazlık Malzemesi Satın Alma Rehberi

1.Üreten kişi ya da firmayı tanıyor, seviyor musunuz ?

Basit gibi geliyor ancak değil. Bir videoyu izleyip sepete eklediğiniz, fiyatı düşük diye aldığınız, ya da biraz fazladan nakitiniz var diye aldığınız ürünleri bir düşünün. Bu şekilde pek çok kullanılmaz ürününüz oluyor. Dolayısıyla genel olarak, sadece sizi kandıran ürün değil, aynı zamanda sevdiğiniz beğendiğiniz bir ürün olmalı.

Kitaplar ve DVD’ler için sevdiğiniz yazarlar, üreticiler olmalı.

2. Tanıtım yazısı ve videosunu kritik yaparak inceleyin;

Bu biraz zorlu olabilir. Sihirbazlık malzemeleri üreticileri elbette ki ürünlerini satmak isterler ancak her ürünleri iyi olmayabilir. Peki bir ürünün iyi, pratik, kullanılabilir olup olmadığına nasıl karar vereceksiniz ?

Kendinize dürüst olarak okuduğunuzun samimi olup olmadığını, düzgün bir şekilde yargılamalısınız. Fazla abartı tanıtımlar, fazla detay atlamalar, performans videosunun olmayışı vb. kötüyü gösteren sinyallerden bazıları olabilir.

Bazen bazı bilgiler gizli tutulur, sakınılır, çünkü efektin özelliğine zarar vermektedir. Ancak bazen de satıcılar ürünün pratik olmayan bir özelliğini gizlmeye çalışıyor olabilir. Birinci adım size bu adımda da yardımcı olacaktır, bu üretici firmanın daha önceki ürünleri nasıldı, gelen yorumlar neydi…

3. Efekt sihirli gözüküyor ve hissettiriyor mu ?

Bu bence oldukça önemli bir madde. Efekt, rutin vb sihirli gözükmeli. Sadece komedi ürünü de olabilir, bu yanlış değil, sadece bu size uygun mu ? Efektler içinde ne arıyorsunuz ve bu aradıklarınız bu efektte mevcut mu  ? Bunu iyi düşünmeli ve ne istediğinizi bilmelisiniz.

Bu sistemi deneyerek, rafınızda toz toplayan ürünlerden sakınmak istiyorsanız, bu maddeyi uygulamak zorundasınız. Bu adımla birlikte kişiliğinizde ve gösteri karakterinizde fark etmediğiniz özellikler de keşfedebilirsiniz.

4.  Kendinizi bu numarayı yaparken hayal edebiliyor musunuz ?

Eğer edemiyorsanız bu ürünü almamalısınız. İzlemekten keyif alabilirsiniz ama bu yapacağınız anlamına gelmez. Kart manipulasyonu izlemek keyifli olabilir ama siz yapacak mısınız ? Yapmayacaksanız, almayacaksınız..

5. Almadan önce iki hafta bekleyin.

Bu büyük bir madde. İyi bir kaynaktan, güzel tanıtımlı, sizi etkileyen bir ürün geldi ve bu ürünü kullanırken kendinizi hayal edebiliyorsunuz ve muhteşem tepkiler alacağınızı düşünüyorsunuz.

Durun ! Hemen almayın. Heyecanınızın önüne geçin ve biraz bekleyin. Bir kaç gün sonra kendinize sormaya başlayın; Buna gerçekten ihtiyacınız var mı, gerçekten kullanacak mısınız ?Hala enerjik ve heyecanlı hissediyorsanız, şansınızı deneyin.

Son Olarak

Fazla da düşünmeyin, eğer uzun yol yolcusu iseniz, aldığınız her bir ürün elbet size birşeyler katacaktır. Bu sebeple ben her ne kadar sizlere bu rehberi sunmuş olsam da, ilgimi çeken ürünleri her zaman alarak bilgi arşivimi ve perspektifimi geliştirmeyi severim.

Peki ya kitaplar ?

Okuyor musunuz ki ? 🙂 Aradığınız şeyi, yazarın önceki işlerini ve ya ününü duyduysanız denemekten çekinmeyin.

Değerlendirmeler

Değerlendirmeler bazen faydalı olsa da yorumlayan kişinin gerekli vakti ve ilgiyi verip vermediğini bilemezsiniz. Bir kitapta mucize gibi etkisi olacağını düşündüğünüz efekt, gerçekte hiç de öyle olmayabilir. Bazen ürünler biraz çalışma gerektirdiği, ve çoğu kişi bu emeği vermediği için kötü yorumlar alabilir. Bu mükemmel ürünlere sıklıkla olmaktadır. Bu sebeple hangi değerlendirmelere güvenilebileceğini zaman ve tecrübeyle keşfetmelisiniz.

Tabii ki malzemeleri nereden aldığınız da önemli, güvenli, size yardımcı olabileceğini bildiğiniz, doğru ürünleri seçip sunan mağazaları tercih etmelisiniz. İyi mağazaların size sağladığı pek çok katma değer vardır ve zamanla sizi tanıyarak hangi ürünleri alıp almamanız gerektiği konusunda size tavisyede bulunabilirler. Bu anlamda da sizlere tabii ki önerim sihirci.com dur, tıklayarak gidebilirsiniz ; sihirbazlık malzemeleri

Sizde sihirbazlık malzemeleri satın almak ile ilgili tavsiyelerinizi yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Doruk Ülgen

sihirbazlik-malzemeleri-satin-almak