Sihirbaz, Mentalist, ya da ne ?

Şahsen renkli, çok yönlü bir kişilik olmanın tadını çıkarıyorum ama sihirbaz mı olmalıyım, mentalist mi olmalıyım, ne olmalıyım sorusu pek çok genç arkadaşımızın aklında dönüyor. Kendin Olmak adlı yazımı okumadıysanız, önce onu okuyun, sonra ne olabilirsiniz bu yazıda karar verelim.

Eğer sırasıyla 3 kart monte, seçilen kartı tahmin etme ve desteyi kaybetme gösterilerini yaparsanız, seyirci önce bir kumar ustası, sonra bir mentalist ve sonra bir sihirbaz görür. odak olmadığı için, numaralar yapan kişilerden bir tanesi daha olmuş olursunuz. Ama istikrarlı bir şekilde tek, net bir yönü izlerseniz, her numara yaratmak istediğiniz illüzyonu destekleyecek ve seyirci sizi hatırlayacaktır.

İlgi alanlarınızı listesi size bir yön bulmanızda kolaylık sağlayacaktır, hangi tarzı seçmeniz gerektiğini kolaylaştıracaktır. Ancak hiç bir şey sizin net olarak ne yapmanız gerektiğini söyleyeyemez, söylese de siz buna uymak zorunda değilsiniz. Seçtiğiniz numaralara bakarsanız, çoğunda bir benzerlik bulabilirsiniz, geri kalanlarda ise küçük düzenlemelerek yaparak, büyük bir kısmını aynı frekansa getirebilirsiniz.

Neredeyse her numarayı, farklı karakterlere uygun şekilde sunmanız mümkün. Elbetteki kimileri bazı tarzlara daha uygun olacaktır. Ne olursa olsun, en sonunda, ne isterseniz o olabilirsiniz. Antik çağdan kalma bir sihirbaz, zamanda yolculuk eden bir indigo, garipliklerin ustası ya da komedi sihirbazı. Bir usta ya da bir sakar. Size uygun olduğu sürece, kişiliğinize uyduğu sürece ve istikrarlı olduğunuz sürece, ne isterseniz olabilirsiniz.

Ben ? Ben hem bir sihirbaz, hem de mentalistim. En başta dediğim gibi, çok yönlü bir kişiliğe sahibim. Sanat hayatımın yanı sıra, iş hayatım da böyle, çok fazla işi aynı anda yönetiyorum. Dediğimi yapın, yaptığımı yapmayın 🙂

Doruk Ülgen