Sihirbaz ‘dan Danışmanlık

Bir sihirbazdan çeşitli konularda danışmanlık alınabilir, sihirbazın bilgi hazinesi oldukça geniş ve eşsizdir. Sihirbazlar görsel sanatlar harici, güvenlik, sağlık, inşaat, reklam gibi farklı sektörlere de danışmanlık verebilmektedir. Bir sihirbaz geniş perspektifli görüşü ve teorinin pratikte her zaman geçerli olmayacağının canlı kanıtı olarak, farklı ve özel bir bakış açısı getirecektir.

Sihirbazlık sanatı dünya üzerinde hata kabul etmeyen tek sanat dalıdır, sürpriz etkisi sadece bir kere değerlendirilebilir, bu yüzden en doğru hamleyi yaptığınızdan emin olmak zorundasınızdır. Aynı zamanda sihirbaz, her zaman ışıkları, görüş açılarını, hava koşullarını vb. takip etmek, söyleyeceği her bir sözün, yapacağı her bir hareketin etkisini hesaplamak, seyircilerden gelebilecek her türlü tepkiye hazırlıklı olmak ve gerekirse hesaplanamayan koşullara anlık kararlara adapte olmak zorundadır. Bu sebeple sihirbazlar son derece kapsamlı, detaylı ve titiz düşünme, planlama, uygulama becerilerine sahiptir.

Bir sihirbaz, aslında bir ‘sihirbaz‘ı oynayan oyuncudur. Sihirli anı yaratabilmek için seyircilerine bir an bile olsa, oluşan imkansız şeyin gerçek olduğunu hissettirecek kadar gerçekçi oynamalıdır. Bu yüzdendir ki teknik ismi ‘illüzyonist’ olan sanatçılara halk ‘sihirbaz’ demeyi daha uygun bulmuştur. İllüzyon sanatı, Sihirbazlık Sanatı ‘ na dönüşmüştür. Yanlış yönlendirme teknikleri için davranış bilimine ve algı yönetimi konularına hakim olmalıdır. Işık, renkler, açılar ve benzeri konularda, hem sanatını icra edebilmek, hem de en güzel görseli sunabilmek için bilgi sahibi olmalıdır. Pandomim, müzik, malzeme üretimi, koreografi ve daha pek çok konu, sihirbazın bilmesi gerekenler arasındadır.

sihirbaz-danisman-doruk-ulgen-harry-lafontaine

Görseli sanatı konu alan, gerek canlı etkinlik gerek video çekimi olsun, her konuda bir sihirbazın sanat yönetmenliği, hakim olduğu geniş bilgi hazinesi sebebiyle oldukça başarılı olacaktır. Reklam filmi, sinema, dizi gibi çalışmalarda özel gösteriler, sihirbazlığın kullanımı ya da oyuncu koçluğu için bir sihirbazdan danışmanlık alınabilir. Ürün ya da hizmet tanıtımları için firmalar, mesajlarını akılda kalıcı bir şekilde iletmek için, canlı etkinlik ya da profesyonel çekimleri için bir sihirbazın danışmanlık hizmetine başvurabilirler. Bilinçdışı Pazarlama Teknikleri, Bilinçdışı Satış teknikleri gibi konularda sihirbazların desteği alınabilir. Özel sunumlar için yaratıcı, farklı fikirler ve uygulamarı konusunda sihirbazlara sıkça başvurulur. Güvenlik firmaları çeşitli ‘suçlu’ tespiti ya da yalan analizi gibi konularda sihirbazlardan danışmanlık alabilir ve dahası…

Tabii ki bir sihirbaz da, daha usta bir sihirbazdan kişisel gelişimi için ya da belirli bir gösterinin gelişimi, özel bir etkinliğe hazırlık gibi konularda eğitim alabilir. Bu oldukça faydalı bir çalışmadır çünkü sihirbazlık için bilgi, sunum kabiliyeti ve benzeri konular, malzemelerden çok daha önemlidir. Unutmayın ki iyi bir piano almak sizi iyi bir piyanist yapmaz. Ancak doğru bilgiler ve çalışma ile gelişmek mümkündür.

Sizin de projenizde danışmanlık yapacak bir sihirbaza ihtiyacınız varsa ya da sizin için faydalı olabileceğini düşünüyorsanız, yapabileceğiniz en iyi seçim Doruk Ülgen olacaktır. Unutmayınız ki yaratıcı süreç vakit almaktadır, dolayısıyla işinizi son dakikaya bırakmak gerekir. Bir danışman ile çalışarak, yılların tecrübesini arkanıza almış olur, mümkün olan en iyi sonuca, en kısa sürede ulaşarak hem vakitten hem de nakitten tasarruf etmiş olursunuz. Danışmanınız ne kadar iyiyse yatırımınızın karşılığını o kadar fazla alırsınız. Türkiye ‘nin en İyi Sihirbazı Doruk Ülgen bugüne kadar sihirbazlara özel çalışmalar haricinde, pek çok CEO’ya sunumları için, firmalara etkinlikleri / tanıtımları vb. için, çekim ekiplerine sanatsal / görsel olarak daha başarılı olmaları için ve akla gelmeyen pek çok farklı alanda danışmanlık hizmetleri vermiştir. Doruk Ülgen’ den danışmanlık almak için bize bu linkten ulaşabilirsiniz; Sihirbaz Danışman .

Sihirbazlık Kursu ya da dersi almak isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz; Sihirbazlık Dersi . Doruk Ülgen ‘le tek derste bile sihirbazlık öğrenmeniz ve çevrenizi şaşrıtmaya başlamanız mümkün.