Mert Pazar – Turan Keser Dolandırıcılığı

MertPazar.com – Turan Keser tarafından dolandırıldım. Böyle konularda sık yazmam ancak başkalarının başına gelmemesi için yazmam gerektiğini düşünüyorum. Mert Pazar ihracat fazlası, mert tekstil, mertpa, mertgrup, mertbil, dünyam outlet gibi çeşitli isimlerle faaliyet gösteren Turan Keser ile yakında faaliyete geçireceğim bir projem için bazı tesktil ürünlerinin imalatı konusunda anlaştık ancak sonunda ne mal alabildim, ne iade.

Kısaca 1 temmuz 2016 ‘da, 12 temmuz da teslim edilmek üzere çeşitli ürünlerin teslimi için anlaştık. Ödemenin yarısını gönderdim, kalan yarısı ise iş tesliminde yapılacaktı. Ayın 10’unda, işler sıkıştı, kalan yarı ödemeyi de gönderirsen beni çok rahatlatırsın dedi. Ben de geleceğe yönelik uzun süre çalışacağım biri gibi gördüğümden, ha bugün ha iki gün sonra deyip, boş bulunup ödemenin kalan yarısını da gönderdim. Takip eden günlerde kendisine ulaşmakta büyük güçlük çektim, önceden böyle değil idi. Sonra teslim tarihini 3-5 gün geçtikten sonra üretimde hata olmuş 2 güne düzeltip teslim edeceğim dedi. 2 gün sonra telefonlara gün boyu bakan yok. Takip eden bir iki gün sonra arayıp, 2 gün daha ver teslim edeceğim dedi. Hadi tamam dedik. 2 gün sonra yine yok, telefonlar açılmıyor. Başka numaradan arayınca açtı, nerde maller dedim, şöyleydi böyleydi, ya bu akşam ya yarın dedi. Havadan söyleme, iyi hesapla hangi günse o gün vericem de dedim, akşam arayacam dedi, yok… Ertesi sabah, çarşamba sabahıydı sanırım, cumartesi vericem dedi. Hadi tamam dedik yine. Cumartesi yine yok ortada, ben iyice sinirlendim, kalktım ofisine gittim, bir kız çıktı, sanki içerde uyuyormuş gibi, nerde bu adam, mallarım yok ortada, ulaşamıyorum dedim. O da ulaşamadı, çok sinirlenerek oradan ayrıldım ve polise doğru giderken, ne hikmetse iki dakika sonra aradı. Rahatsızlığımı ve tahammülümün bittiğini çok net şekilde aktardım, pazartesi, en geç salı vereceğim dedi. Yine salı günü yok ortada, telefonlar açılmıyor, geri dönülmüyor. Bütün bunlar olurken telefonunu kullandığını ve kontrol ettiğini çeşitli teknolojik imkanlarım sayesinde biliyorum… En son perşembe günü artık hangi yöntemle ulaşabilidim hatırlamıyorum, malları veremeyeceğini, reklamasyon (uzlaşma) yapmak istediğini, ertesi sabah ofisine gelmemi ve neyi kabul edebileceğini görüşmemizi istedi. Bak bak bak, bunca şeyin üzerine beyefendi bir de ayağına çağırıyor, hem de o neyi kabul edebilecekmiş, onu görüşecekmişiz… Gerek yok, paramın iadesini istiyorum dedim. Ertesi sabah peki gün içinde yapıcam dedi. Tabi bu arada telefonlar yok, keyfine gelirse mesajla yanıt var sadece…. Gün bitti, iade yok, haber yok, Turan Keser yok… Ertesi gün artık avukatım aradı, iade istedi, pazartesi yapacağım demiş, pazartesi saat 16:00 olunca gene aramış, hani iade, bugün gelmiyorsa savcılık ve icradan ilerleyeceğiz demiş, yapıcam demiş, yine yok. Perşembe akşamı bitti, ne ses var ne seda. 4-5 günde bitecek bir iş, 12 günlük teslim süresi verilmiş, üzerine neredeyse 1 ay daha geçmiş, ne mal var, ne iade, ne haber, hiç bir şey… Malesef Mert Pazar tekstil – Turan Keser tarafından düpedüz dolandırıldım.

Sign Istanbul , Tüyap ‘ta gerçekleşecek, 18. uluslararası endüstriyel reklam ve dijital baskı teknolojileri fuarında, yaklaşık 20 gün sonra olacak, stand tutmuş, mutlaka ziyaret edeceğim, zaten ayrıca yeri yurdu da belli. Bu işin sonuna kadar takipçisi olacağım, paramı geri alacak ve başkalarına aynı kumpası yapamaması için mümkün olan yasal her yoldan, elimden geleni ardıma koymayacağım. Ayrıca faydalı olabilecek eşi, dostu da devreye geçiriyorum. Biz gerekli tüm yasal işlemlerimizi başlattık ve bu işin peşini asla ve asla bırakmayacağız, tüm zararımızı kuruşuna kadar tazmin edeceğiz ve şahıs borcundan daha fazla zararlı çıkacak. Ancak tabii ki böyle olayları yaşamak hoş değil, insanın sağlığı bozuluyor, bu yüzden başka kimse bu dolandırıcılığa düşmesin diye bu yazıyı yazmak istedim.

Eğer siz de Mert Pazar , mert tekstil, mertpa, mertgrup, mertbil, mertpazar.com, mert ihracat fazlası, dünyam outlet, rakkas giyim – Turan Keser tarafından mağdur edildiyseniz, bana mutlaka ulaşın. Davamıza katılımınızı sağlarım.