Dünyanın En İyi Sihirbazı

Dünyanın En İyi Sihirbazı Ödülü , Doruk Ülgen ‘ e Dünya Sihirbazlar Birliği tarafından verilmiştir. Sihir dünyasının Oscar’ı kabul edilen Merlin Ödülü daha önce David Copperfield, Criss Angel, Peter Marvey gibi önemli isimlere verilmiştir. Criss Angel ‘ın , Doruk Ülgen’in Dünyanın En İyi Sihirbazı Ödülünü kutladığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz;

Merlin Ödülü sadece, ulusal ve internasyonla sahnelerde, sanatında en üst seviyeye ulaşmış sihirbazlara takdim edilir. Ödül verilirken değerlendiren kriterler; yetenek, şovmenlik, orjinallik, beceriler ve herşeyden önemlisi, nadir bulunan; her koşulda eğlendirebilme becerisidir. Bu ödülü daha önce alan bazı isimler; David Copperfield,  Criss Angel, Siegfried & Roy, Penn & Teller, Peter Marvey, Jeff McBride, Max Maven, Paul Daniels, Lu Chen, Luis De Matos, Kevin James, Juliana Chen, Shimada, Franz Harraty, Rocca Silano, Doug Henning, Tony Clark, Harry Blackstone, Channing Pollack, David & Dania, Dirk Losander gibi sihir dünyasında çok önemli isimlerdir. Ödülün kısa bir tanıtım videosu aşağıdadır.

Aşağıdaki resimde Dünyanın En İyi Sihirbazı Ödülünü, Dünya Sihirbazlar Birliği Başkanı Tony Hassini, Doruk Ülgen’e takdim ediyor.

Doruk Ülgen Dünyanın En İyi Sihirbazı ÖdülüMerlin Ödülü heykeli 100 sanat bölümü öğrencileri tarafından tasarlanıp, 1968 de New York University öğrenicisi Carol Michaud tarafından üretilmiştir. Aşağıda temsili resmini görebilirsiniz. Dünya Sihirbazlar Birliği (International Magicians Society), dünya genelinde 37.000’den fazla üyesiyle, Guinness Rekorlar kitabında dünyanın en büyük sihirbazlık organizasyonu olarak kayıtlıdır.

dunyanin-en-iyi-sihirbazi-merlin-odulu-heykelSiz de etkinliğinizi unutulmaz kılmak için Dünyanın En İyi Sihirbazı ‘yla çalışmak isterseniz, hemen bir gösteri talebinde bulunabilirsibiz; Gösteri Talebi

Ya da ayrıntılı bilgi için web sitesini inceleyebilirsiniz; Doruk Ülgen